Červen 2018

Jak jsem koncertila v Braníku

14. června 2018 v 9:26 | Strašilka | 
12.6.2018 jsme měli s orchestrem koncert v Branickém divadle. Vše probíhalo celkem OK, dopoledne jsem si sjela na ježkárnu pro stojan na činel a po škole se stavila doma, abych zahodila sešity a vyzvedla noty. Slovo celkem je ve větě naprosto oprávněně, protože mi bratr pár hodin před koncertem volal, že je v nemocnici.
Abych vysvětlila, jak do toho vlastně zapadá můj brácha, tak se musím vrátit o pár týdnů zpátky. Matěj je trumpetista, fakt skvělej trumpetista. Vím, že to nemá moc velkou váhu, když to říkám já, protože jsem zaujatá osoba, ale i tak by se to nemělo přehlédnout. Myslím, že jsem mu to nikdy neřekla, ale jsem na něj hrdá, že tak vytrvale hraje, na rozdíl ode mne. Inu, dirigentovi jsem nabídla, že by s námi mohl brácha hrát na koncertě, kdyby potřeboval, a po menším-větším šachování s notama přišel na zkoušku. Nyní k situaci před koncertem:
Spolužák ho na tělocviku při florbale nabral ramenem do krku, takže mu prý nějak špatně prohnul páteř a skříplo se to tam. Navíc měl ještě otřes mozku a mamka ho musela odvézt do nemocnice. Celkem ironie - měl noty, měl trubku, uměl to zahrát a v den koncertu se stane tohle. Brr.