Hlad bolí

13. ledna 2017 v 9:49 | Strašilka | 
Původně jsem si tu chtěla v depresi stěžovat a vydat článek už před pár dny, ale vzhledem k mému stavu jsem to v onen osudný večer vzdala a šla spát. Každopádně jsem napsala 364 slov a byla by trochu škoda je zahodit, ne? Když k tomu připočteme ještě supernudnej úvod, tak by můj výplod mohl být v pohodě nominován na cenu Potřebuje skartovačku 2017.
Už jenom název tohoto článku způsobí, že si ho přečte míň lidí (původně se jmenoval V objetí deprese). Mí supervěrní čtenáři si ho přečtou, ale stejně to nepřinese nic dobrého. Vlastně ani nevím, jestli tohle vydat. Možná bych ani neměla, protože to může některé empatické jedince trápit, ale stejně bych se ráda vypovídala. No, nejspíš k tomu připojím pouze upozornění, že si zase budu v depresi stěžovat na to, jak strašně neschopnej člověk jsem.

Je mi hrozně. Trápí mne, že nejsem Matějovi nablízku. Včera jsme byli v kině a on se rozbrečel, když mne vyprovázel a měl ode mne za pár minut odejít. Vím, že mě miluje a že mu má přítomnost způsobuje nával štěstí/radosti/jiných fajn emocí, které ale nejsou moc fajn, když je jich příliš, jenže když mi říká, jak mu chybím, tak se nemohu ubránit pocitu viny.
Není mi moc do zpěvu, když vím, že ho zase nechávám samotného. Kvůli mně je mu smutno a já tu prostě jen sedím, píšu a nic s tím nedělám. Někdy si říkám, že si ho nezasloužím. On by si zasloužil veselejší život.
Tak často se mu omlouvám. Pokaždé, když dostanu záchvat úzkosti, tak mi je líto, že kazím situaci.
Už zase to leží a brečí.
Už zase to přidělává starosti.
Už zase je to rozbité a musí se čekat na automatickou opravu.
Jsem tak neschopná. Měla bych jít k psychiatrovi a sehnat si u něj léky. Taky bych se měla objednat k zubaři. Měla bych dodělat úkol na francouzštinu. Měla bych zajít ještě k jednomu doktorovi. Měla bych si zkontrolovat prsa kvůli rakovině. Měla bych...


Čím dál častěji se uchyluji k vyšším teplotám vody, než je nutné. Kůže potom vždycky zrudne a zviditelní se mých cca 450 tenkých jizev na noze. Prohlížím si je a vzpomínám na ty časy, kdy jsem se jizvila prakticky denně. Vím, že bych to neměla dělat, ale mám k tomu hrozné nutkání.
Nedávno jsem o tom natáčela s jednou holčinou video. Ale budeme ho muset natočit znovu, protože již zmíněná ženština ztratila paměťovou kartu kdesi ve sněhu. Škoda. Ale aspoň si tam zase dám ten dobrej čaj.

Když pláči, tak mne bolí někde uvnitř hrudníku. Je to zvláštní pocit.
Včera mě bolelo břicho z hladu. Nejedla jsem asi od dvou hodin odpoledne. Matějovi a mamce jsem řekla, že už jsem něco malého snědla, ale nesvedla bych se k tomu donutit. Už jen z vůně jídla se mi dělalo špatně. Dnes ráno jsem už snídala a budu ještě trochu jíst, ale nějak se mi do toho nechce. Nevím, jak přesně to popsat, je to zvláštní.
Už dříve mne tenhle problém trápil, ale nikdy mě z toho nebolelo břicho. Stává se mi to hlavně při stresu, úzkostech a podobných záležitostech. Měla bych si vážně zajít k tomu psychiatrovi.

Měla jsem chuť jít a vrazit si jehlu do nohy, otevřít staré jizvy, nebo prostě jen usnout a už se nikdy neprobudit.
Poslední dobou hodně spím. Spala bych klidně celé dny. Možná je to kvůli tomu, že ve spánku nic neřeším, mám klid a nemůžu nikomu ublížit.

Ugh, lezou ze mě takový kecy!
Jo a mimochodem, sorry za žádné přání k loňským svátkům, nicméně věřím, že jste si je i tak užili.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | 13. ledna 2017 v 10:17 | Reagovat

Ahoj, pokusím se ti nějak pomoci, pravděpodobně to nevyjde, ale za pokus to stojí, přeci jen, tyhle stavy zažívám podobně. Ze svých zkušeností mohu říci, že druhá polovina podzimu-zima-jaro jsou z pohledu deprese nejkritičtější. Určitě je to kvůli té zimě, oslabení organismu, nedostatku vitamínu D (toho mám nedostatek pořád, zkus nějaký doplněk stravy, nebo čisté D, uškodit to nemůže a třeba to naopak pomůže, na ohle studie existují), ale myslím si, že i kvůli těm starostem ve škole. Vzhledem k tomu, že už se mi to takhle opakuje každý z těch 5 let, co mám depresivní poruchu diagnostikovanou, myslím, že na tom něco bude. S nutkáním sebepoškozování bojuji také, snažím se to vyřešit nějak méně viditelnou formou (trhám si vlasy a chlupy na rukou, biju se do modřin...), není to pro okolí tak nápadné a nemá to trvalé následky. Břicho z delšího hladovění bolí proto, že po zhruba 4 hodinách začne trávit samo sebe - není to zdravé, i kdyby sis měla vzít jenom dva piškoty, uděláš líp. Zkus si takhle nějaké rychlé svačinky poschovávat kolem sebe, až nebudeš schopna dojít do kuchyně uvařit si něco pořádného. Máš štěstí že máš Matěje, na mě se všechny "kamarádky" vykašlaly s tím, že je únavuji, vyčerpáva'm, nebo že "na to prostě nemají". Já teď několikrát měla období, že jsem nedokázala vstát z postele a jít do školy. Já, takovej zodpovědnej člověk. A ono to prostě nešlo. Ze svých zkušeností vím, že jako předcházení těch nejdepresivnějších stavů pomáhá pravidelný sport, který zajistí příjemnou dlouhodobou dávku endorfnů, díky kterým ti bude lépe. Nenuť se do nutného cvičení, najdi něco, na co se budeš těšit. Nebo si zkus najít nějaký cíl, ani nemusíš překonávat samu sebe, ale z dlouhodobého hlediska si najdi něco, pro co žít, nezabít se, dokud se ono nestane a pak najít něco nového, klidně i filmy, které mají přijít do kin, koncerty, které mají být v ČR atd. Přeji mnoho štěstí, podpory, pohody, lásky, přátelství a síly, kdykoli můžěš napsat. Katy

2 D. D. | 13. ledna 2017 v 19:52 | Reagovat

deprese jak sviň... tak prosimtě po sobě nic nechtěj, v takovým stavu člověk prostě není produktivní.. ono to jednou přejde, zase se nebe vyjasní a zasvítí sluníčko... :-? hlavně nepropadat panice a neztrácet naději! no fakt.. :-) (uf smrdí to pozitivním myšlením :D )

3 ě ě | 31. ledna 2017 v 15:20 | Reagovat

měla jsi napsat 365 slov, jako je dní v roce, takto ti ještě jedno chybí !!!

4 č č | 31. ledna 2017 v 15:24 | Reagovat

[1]: Pokud tvoje břicho tráví samo sebe, tak to by ses měla jít vážně léčit!
Běž se léčit!
Je to s tebou vážné!

Normální zdraví člověk má ve střevech hlen, který znemožnuje, aby se břicho samo sebe natrávilo.
Takže se samo sebe trávit nemůže.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama