Jako kostky

8. listopadu 2016 v 22:42 | Strašilka | 
Říkám si, jestli tohle nebude jen další depresivní článek do sbírky, ale snad se mi povede do toho zanést i kapku humoru. Stalo se mi pár zajímavých věcí, při kterých jsem se cítila špatně i dobře. Poslední dobou mi sice není moc veselo, ale musím to zvládnout, už se v tom nechci znovu topit.
O čem psát první? Chci zmínit své potíže, dnešní konverzaci s párem spolužáků (ne, že spolu chodí, jsou dva) a historku z obchodu. Nejspíš bude dobré začít od nejhoršího, ať nekončím něčím depresivním a vy z toho nejste skleslí.

Po dlouhé době se mi deprese potichoučku vracejí. Nevím, čím to zase začalo ale je fakt, že mám o sebe strach. Ve škole, která mě stejně nebaví, se nemohu soustředit na výklad. Myslím na to, co všechno kazím.
Myslela jsem si, že mě to přejde přejde samo, že to prostě jenom zmizí a nebudu to muset více řešit. Byla chyba si něco takového myslet, protože to evidentně moc nezabírá.


Během výuky mám občas chuť vrazit si tužku do ruky, škubat vlasy a mlátit hlavou do stěny. Také si často představuji fiktivní rozhovory s různými lidmi o tom, jak se o mé bytí zajímají a vzápětí jsou odpuzeni, když jim řeknu celou pravdu.
Když jsem se složila u Matěje, byla jsem ráda, že tam byl. Je skvělé mít se u koho schovat, nemuset se ovládat a nechat pocity volně plout. Nicméně nezapomenu na jeho výraz, když jsem mu jemně naznačila, že zase přemýšlím nad sebevraždou. Cítila jsem se tak provinile, že mi hlavou chodí takové černé myšlenky, když už si myslel, že je to za mnou. Mnohdy jsou i nelogické a vím, že nemohou být pravdivé, ale nemohu se jim ubránit. Ničí mě to.
Taky mě spousta věcí rozhodí i když by ani logicky nemohly. Jsem jako kostky, haha! Nechápu to. Matěj ke mně promlouvá o taekwondu a já se cítím vinna za to, že má moje trenérka s černým páskem malé problémy s rovnováhou. Ale sakra proč? Dost mi to vadí.
Nemá s tím někdo z vás zkušenosti?

Ve škole jsem chtěla konečně někoho pozvat ven. S Honzou a Štěpánem se teď bavím často, tak jsem si říkala, jestli by nechtěli někam zajít o víkendu, například do kina. Můj návrh byl bohužel odmítnut. Je mi smutno, když na to pomyslím. Jo, jasně, nejspíš jsem se jim netrefila do vkusu, ale stejně mě to mrzí. Tak třeba jindy.

Dnes jsem byla v obchodě pro pečivo a při té příležitosti si koupila svůj oběd: mléko a cereálie! Ještě nikdy jsem cereálie s mlékem neobědvala, ale nelitovala jsem toho, bylo to dobrý. Jen jsem to jedla dost dlouho, protože trvalo, než se ty cereálie rozmočily. A tím fakt nemyslím, že mi močily do toho mléka...
Stála jsem u pásu k pokladně a přede mnou byla taková ta polička s tyčikami a mimo jiné i prezervativy. Dva kluci ve věku 12-13 let si tam prohlíželi velká balení a jeden z nich povídá: "Mají i ty klasický?" Druhý neodpověděl a po chvíli se ozval: "Hele, mají i ovocný, berem ovocný?" První mu přitakal a oba vyrazili k pokladně s krabičkou dvanácti ovocných kondomů a dvěmi baleními Bake Rolls.
Mně to třeba přišlo zábavné, ale když jsem to poté vyprávěla bratrovi a Matěji, tak to ani jednoho z nich nerozesmálo. Možná to prostě není vtipné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 D. D. | 8. listopadu 2016 v 22:58 | Reagovat

Asi něco lítá ve vzduchu.. Taky mám pocit, že se ta deprese zase vrací. Proč?? Teď jsem se ale tak zahltila prací, že nemám čas na moje černý myšlenky. Pár světlých dní... Ale ono to zas přijde. Na to už to znám moc dobře :-?
No nemůžu nereagovat na dva kluky kupující kondomy :-D Zrovna se mi dneska stala stejná věc, dva kluci předemnou si kupovali žvejky, bonbony a balíček kondomů. A pani prodavačka se ptá: už zase? no mě je jedno na co to máte... Nechali jí korunu dýško. Mě to teda vtipné přijde :-D

2 purrplingcat purrplingcat | 9. listopadu 2016 v 10:06 | Reagovat

Deprese v tomto období mohou být způsobeny podzimem. I na mě to občas trošku dopadá, ale spíš mne přepadá strach o mou milovanou polovičku. Jediná momentální obrana je nebrat si to tolik k srdci a nepřipouštět si všechny ty nehezké myšlenky. Možná by bylo dobré navštívit nějakého terapeuta, nebo se svěřit někomu, kdo by ti porozuměl, vypovídat se z toho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama