Cestování s hadem

19. září 2016 v 15:43 | Strašilka | 
Matěj si během prázdnin pořídil hada, konkrétně krajtu. Od té doby s ním cestujeme skoro pokaždé, když někam jedeme. Tím nemyslím, že jedeme třeba někam na chatu, myslím tím hromadnou dopravu v Praze.
Lidé na Cypa reagují různě a mnohdy mě to rozesmívá. Například, když jsme jeli namačkanou tramvají, tak ho zpozoroval jeden cizinec, který na to upozornil dalšího. Ten zareagoval překvapeným výrazem, malým úprkem a slovy: "Oh! What the fuck?!" Inu, nebyl jediný. Byla jich tam celá skupinka, jedna žena utekla a jiní dva se na Cypa počali přátelsky šklebit.
Jednou jsme potkali partičku dětí, ty si ho všimly docela rychle a vyjukaně naň zíraly.
Vlastně mě docela dostává, že si toho hada lidi většinou ani nevšimnou. Celou cestu tramvají nic a najednou: "Hele, had!" To mi připomíná situaci, když jsem seděla naproti mladému chlápkovi a ten si ho všimnul teprve až když jsem vystupovala.
Občas lidé záhadně mizí sotva Cypa zmerčí, ale většina si ho jen tiše prohlíží. Občas se i leknou. Když jsme s Matějem jeli na Prahu 6, tak jsme vedle sebe seděli, povídali si a Cyp mi dřepěl na ruce. Najednou se ozval takový ten zvuk jako když se hodně leknete, ale pak už jste zase v pohodě. Výrobcem tohoto zvuku nebyla Čína, ale paní, která stála opodál.


Dříve jsem Cypa nosila na ruce jako další náramek, protože to pako nechtělo zůstat na krku. Když jsem čekala na přechodu u I.P. Pavlova, tak se mě nějaká paní zeptala, jestli je živej. Hah, no to doufám.
Nebo když jsem čekala na zastávce, tak se o něj zajímali cizinci, ptali se, jestli je jedovatý. Ha, to mi zase připomíná, když jsem na Matěje čekala před místem, kde pracoval, tak se u Cypa zastavila jakási rodinka. Jedna z žen si myslela, že je třeba krajtě odsávat jed. Jaký jed? Tím mě dostala. Ale nebudu si tu z ní dělat moc velkou srandu, každý nemusí vědět, že krajta je škrtič.
Taky byla super situace, kdy jsem sháněla cvrčky pro zvířata ve škole a paní na informacích v obchodním centru se víc zajímala o Cypa než o mou otázku, kde bych tam našla zverimex.

Když jsme s Matějem byli na Svéjá (což je mimochodem moc fajn akce), tak jsme se o Cypovi bavili a malí kluci si tam mysleli, že anakonda loví antilopy... Tím se s Matějem bavíme dodnes. Teď si představte Anakondu, tvora, jehož život je spjat s bažinami a řekami, jak přeplave oceán ze severu Jižní Ameriky až na jih Afriky, aby tam na savaně ulovila antilopu. Vyplazí se polomrtvá na břeh, nalezne na savaně to vysněné zvíře a nejspíš ho neuloví, protože nemá šanci ho chytit. To jí narostou nožičky?
Když mohu, nosim Cypa v náprsní kapse. Občas vykoukne, občas zaleze, občas se plazí někam pryč,... a lidi na to docela zírají. Jo a moc rád se mi věší na culík a tahá mě tím za vlasy.
Jak byste reagovali vy, kdybyste v MHD, či na ulici potkali někoho s hadem?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | E-mail | Web | 19. září 2016 v 17:33 | Reagovat

Asi bych se chvíli dívala, ale pak bych toho nechala a zase prostě si hleděla svého. Nějak by mě to nevylekalo ani nepohoršilo :)

2 lenkaknel lenkaknel | Web | 19. září 2016 v 19:57 | Reagovat

Kdybych na ulici potkala někoho s hadem, asi bych se po něm ohlédla, protože to není moc častý pohled. :-)

3 Katy Katy | E-mail | 20. září 2016 v 22:02 | Reagovat

Asi bych reagovala lépe než na člověka se psem 😂. Vzhledem k tomu, že nikdo z našich bližších příbuzných psa neměl, nenavykla jsem si na jejich přítomnost (a štěkot a skákání) jako malá, tudíž mě mírně znepokojovali. Tomu ovšem nepomohlo ani to, že na mě kamarádčin pes bezdůvodně vyjel, na což mám na ksichtě krásnou památku... Moje reakce na psa? Přejdu silnici na druhý chodník. A na hada? "Jůůů!!! Ten je krásnej, mami (či jakákoli osobo poblíž) že je strašně krásnej a roztomilej? Víš že.... Ach jo, taky bych chtěla hada... Můžu si ho pohladit?" Ne, vůbec nejsem dětinská 😊

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama