Můj vnitřní svět

29. srpna 2015 v 17:41 | Strašilka | 
Není to poprvné, co se nad tímto tématem zamýšlím. Společně s jedním kamarádem se o tomhle dost bavíme a překvapuje mě, jak jeho svět vypadá. Ten jeho je prý rozdělen do několika menších říší.
Jeho popis mě přinutil zamyslet se: Jak vlastně vypadá svět uvnitř mojí hlavy?
Došla jsem k závěru, že vůbec není podobný tomu jeho. Dlouho jsem přemýšlela, jak vlastně svoje rozházené prázdno v mé hlavě zformovat a vyšla z toho představa, kterou tu popisuji:

Můj svět je ohraničený papírem A4 na šířku. V pravém horním rohu se nachází velká, žlutá koule pozitivna a v levém dolním rohu zase velká, tmavá koule negativna. Mezi nimi se táhne červená čára a na ní se nachází velká koule mého já. Kolem poletují malé koule se vzpomínkami a podle toho, jak jsou šťastné a jak moc ráda na ně myslím, se pohybují k negativnu, nebo pozitivnu.
Uvnitř mého já se nachází kniha s mými vlastnostmi, adresář se všemi lidmi, které znám, dvě osminové noty s mými (ne)oblíbenými věcmi a činnostmi, malý buben s mými zájmy, učebnice s mými znalostmi, papírová krabice s mými strachy a zapalovač s mými schopnostmi. Všechno tohle je uzavřeno v průhledných koulích, aby se to náhodou nepromíchalo.

Jak vypadá váš vnitřní svět?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sarah's History Sarah's History | Web | 25. září 2015 v 23:27 | Reagovat

To zní opravdu zajímavě! Mě by nikdy nenapadlo pokusit se popsat svůj svět, a jak vidím, je to velká Škoda.
Když se nad tím tak zamyslím, tak můj život by byla kniha. Její obal by byl z červené kůže a na něm zlatými písmeny nějaký nápis, nejspíš něco jako ,,Život Sarah" nebo tak nějak.
Stránky by na začátku zdobily barevné obrázky domečků, panáčků, sluníček a srdíček, které by se postupně měnily nejspíš na rokokové kresby.
A co se týče textu, asi by to byly hlavně citáty. Jeden citát by popisoval jeden den mého života.

Opravdu skvělý nápad, tvoje představa se mi moc líbí!:)

2 Morithei. Morithei. | Web | 27. září 2015 v 14:43 | Reagovat

Tohle je opravdu zajímavé.
Můj vnitřní svět... je chaos. Nepořádek pocitů a poztrácených myšlenek, které se válí po zasněžených lesích. Je to něco, co nelze popsat.
Ten svůj jsi popsala krásně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama