Říjen 2013

témata k hovoru

30. října 2013 v 21:19 | VendyLove |  Otázky ode mě pro vás
Každý to zná.. povídáte si s kamarádem/kamarádkou a najednou vám došla témata k hovoru. Probrali jste už skoro všechno, narozeniny, svátky, oblíbené jídlo/pití/barva/film/kniha/seriál/muzika a tak...
O čem se dá bavit potom?

Dechové dílny II.

29. října 2013 v 14:05 | VendyLove | 
Chtěla bych vám popsat poslední události tohoto.. týdne? Ne, to se ntak nedá říct. Už vím, události v poslední době. Tak je to správně :D
Den 1.
Odjeli jsme v pátek na žesťové dílny v Košťálově. Já sice hraji na bicí, ale chtěla jsem je poslouchat. Moje mamka hraje na tubu a vystupuje tam jako kantorka, bratr hraje na trumpetu a taky jsme vezli jednoho kluka, který hraje na trombon. Probíhalo to úplně v pohodě, našli jsme tam tělocvičnu (bylo to ve škole) a blbli tam, dokud kluci nemuseli jít na hodinu. Šla jsem do družiny, abych si tam dala spacák s karimatkou. A ejhle! (Tahle část vám možná přijde trochu dětinská.) Bylo tam spoustu takových těch starých stavebnic. Bylo to, jako návrat do starých časů. A kdo by odolal pokušení trochu si pohrát :D
Den 2.
Vzbudila jsem se vedle karimatky, asi jsem sebou v noci docela mlela, protože se brácha odstěhoval kousek dál ode mě :D
A hádejte co, zaspali jsme snídani a zbylo nám tam jen pár housek... ne, dělám si srandu, zaspali jsme asi jen o čtvrt hodiny a zbylo toho tam docela dost :D
Celý zbytek dne jsem si potom četla, jen se k nám nvečer přistěhovali další 3 kluci (samozřejmě tak kolem 20-ti let)
Den 3.
Zase den četby a strčili k nám další holku.
Den 4.
Dneska přijel můj taťka, aby tu s kolegou udělali přednášku o tom, jak by se žesťaři měli starat o nástroje. Moc se jim to povedlo a tak je všichni odměnili potleskem :)
Den 5.
Dnes odjíždíme domů, ale nejdřív ještě bude ve 3 hodiny koncert. Dostala jsem za úkol to vše nahrát na tablet, už vidím, jak mi bude umdlévat ruka :D

Takže tohle se stalo v minulých 5-ti dnech, zatím se s vámi loučím ;)

Ruce

24. října 2013 v 7:49 | wandaradova |  Otázky ode mě pro vás
Chtěla bych se vás zeptat na ruce. Poslední dobou nad nimi nějak moc přemýšlím. Když jdu po chodníku, jak bych je měla mít? Volně podél těla, v kapsách, nebo přidržovat jimi popruhy u aktovky?
Potom tu je škola.. Jak mají být, když jsem u zkoušení, sedím v lavici, nebo jentak postávám u stěny? Jsem v tom docela ztracená a doufám, že mi odpovíte :)

Oči

23. října 2013 v 7:04 | VendyLove |  Otázky ode mě pro vás
Potřebovala bych od vás trochu objasnit pohledy do očí.. Když se někomu díváte dlouho do očí, co se z toho dá vyvodit? A nebo naopak, jen o sebe pohledem zavadíte, co se vyjadřuje tím? Nebo když je v očích takové to tvrdé světlo, tím se myslí, že vás ta osoba nemá ráda, nebo se mu/jí jen nelíbí co jste řekli? Popište mi to prosím, budu moc ráda za každý komentář :)
A jestli přijdete s nějakým pohledem, co tam není, klidně mi ho tam taky napište.

Úsměvy

22. října 2013 v 16:21 | VendyLove |  Otázky ode mě pro vás
Chtěla bych se vás zeptat na úsměvy. Existuje tolik druhů. Jak se v tom má jeden vyznat? Zlomyslné, radostné, smutné, ironické, pousmátí, zamilované a tak dále...
Chtěla bych vás požádat o nějakou diagnostiku těchto úsměvů a případně dalších, které vás napadnou. Jen bych tam chtěla popsat zdvih obočí, lesk (nebo tak něco) v očích, tvar úst a případné nakrčení nosu.
Děkuji za přečtení článku a doufám, že mi odpovíte... jinak jsem fakt ztracená :D

Láska

22. října 2013 v 15:26 | VendyLove |  Otázky ode mě pro vás
Chtěla bych se vás zeptat na lásku.. Jak se vyjadřuje? Má nějaká pravidla? A jak se pozná, že se někomu líbíte?
Mám v tom velký zmatek. Myslím, že mě jeden kluk ze třídy miluje, ale nevím. Bojím se ho zeptat. Pravda, on se mi taky líbí, ale když mu to řeknu, jak by zareagoval? Co kdybych mu to řekla a on to všem vyžvanil? Jak bych se měla zachovat?
A co kdyby to řekl první, jak bych se měla zachovat v tom případě? Takovéhle otázky se mi honí hlavou dnes a denně. Ještě mi to ztěžuje můj strach z pohledu do očí.. přitom je má tak krásně modré.
Poradíte mi prosím?

Vítejte na mém blogu

16. října 2013 v 19:37 | VendyLove |  Informace
Tak vás tady vítám, jak už vám nejspíš došlo z názvu blogu, ano, mám Aspergerův syndrom.
Několik z vás si asi řekne A co to sakra je?!
Aspergerův syndrom je porucha v autistickém spektru, která se projevuje vysokým IQ, ale velmi sníženou sociální interakcí (Dá se to tak říct?).
Dělají mi problémy pohledy do očí (většinou zpanikařím), mimika, ironie a sarkasmus.
Cílem tohoto blogu je trochu se z toho vyzpovídat a umožnit vám nahlédnout na svět z pohledu člověka s AS.. doufám, že mě nevypískáte :)